Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mining

24. 2. 2011

Mining

Mining - Těžba

Mining (těžba) je sběratelská profese, sloužící k těžění a následnému tavení hornin pro použití v kovářství (blacksmithing) a v inženýrství (engineering). Avšak nemusíte tyto profese mít, můžete jen horniny prodávat ostatním hráčům. Díky profesi mining si můžete zajistit poměrně vysoké příjmy z prodeje, proto hodně hráčů využívá mining jako cestu k získání peněz na mounta.


Kde si mining vycvičit?

 

Orc

Krunn, Razor Hill, Durotar

Troll

Krunn, Razor Hill, Durotar

Tauren

Brek Stonehoof, Thunder Bluff

Undead

Brom Killian, Undercity

Blood Elf

Belil, Farstriders' Square, Silvermoon City

Tauren Miner

Co budete potřebovat?

Určitě si musíte zakoupit krumpáč, např. Mining Pick.
Dále doporučuji nechat si od nějakého hráče očarovat
rukavice, aby přidávali +5 mining skill. To by vás nemělo
stát více než 2g, je na to potřeba 3x Truesilver bar a
3x Vision Dust.
A nakonec je dobré si opatřit
Goblin Mining Helmet,
která také přidává +5 mining skill.

Pár rad pro vás

Po vycvičení těžby u trenéra se vám ve vašem spellboku objeví dvě nové ikony:

Smelting

Smelting – Po natěžení hornin je budete potřebovat tavit na cihličky. Po kliknutí na tuto ikonu se vám otevře menu pro tavení, stačí přijít k peci vybrat, co chcete tavit, kliknout na Create a už se vám cihlička vyrábí.

Find Minerals

Find Minerals – Toto je velmi důležitě pro hledání minerálních žil. Po kliknutí se vám vedle vašeho kompasu zobrazí tato ikonka a na kompasu se nejbližší žíly budou zobrazovat jako zlatý puntík. Toto se dá zrušit pravým kliknutím na ikonku u kompasu.

Zapamatujte si, že žíly naleznete jen u kopců, útesů a hor, někdy i v okolí řek, proto nemá smysl pobíhat po rovných pláních a hledat horniny. Nejlepší místa pro těžbu jsou jeskyně a doly. Dále si pamatujte, že v Darnassusu nejsou ŽÁDNÉ minerální žíly!

Mining 1 - 6

 

 

Cooper

Všechny počáteční lokace, až přibližně do levelu 25.

Skill 1

Pokud jste z Hordy a začínáte na malém levelu, pak hledejte měď v Durotaru. Naleznete ji i jinde, ale zde jí je asi nejvíce. Není žádná trasa, kudy byste se měli vydat, protože žíly jsou roztroušené po celém Durotaru. Myslím, že po čase přijdete na vlastní způsob jak nejrychleji celou tuto zemi projít a natěžit co nejvíce mědi. Pokud jste na trochu větším lvlu (alespoň 25), tak se spíš věnujte návodu pro Allianci protože v Durotaru je mědi celkem málo.

Nezapoměnte si na skillu 50 dojít zpět k trenérovi pro Journeyman Mining!

Natěžte si přibližně 50 kusů mědi a běžte je vytavit na cihličky. Nyní byste měli dosáhnout skillu 65. Pokud ne, tak postup zopakujte.

Mining 66 - 125

 

 

Tin

Lokace pro levely 13-25. Hlavně Ashenvale a The Barrens.

Skill 65

 

Incendicite

Wetlands. Použití jen na qest.

Skill 65

 

Silver

Náhodný spawn místo Tin Vein. Nejvíc v Ashenvale u řeky.

Skill 75

 

Lesser Bloodstone

Arathi Highlands. Použití jen na qest.

Skill 75

Mining 126 - 175

 

 

Iron

Arathi Highlands, Desolace, Stranglethorn Vale, Thousand Needles, Alterac Mountains, Ashenvale, Badlands, Dustwallow Marsh, Hillsbrad Foothills, Duskwood, Swamp of Sorrows, Tanaris a další..

Skill 125

 

Indurium

Uldaman. Použití jen na quest.

Skill 150

 

Gold

Náhodný spawn místo Iron Vein.
Nejvíc nalezeno v Desolace.

Skill 155

Na skillu 125 si dojděte k trenérovi pro Expert Mining.

Tohle je celkem jednoduchá část. Nejlepší místo pro těžbu železa je Arathi Highlands, kde je přibližně 70-80 ks.

Mapa Arathi Highlands - Železo, Zlato
Kliknutím zvětšíte

Já hraji za Hordu a svojí cestu začínám vždy v Hammerfallu. Z Hammerfallu se vydejte na západ a držte se neustále severních skal. Jděte až úplně do severozápadního koutu Arathi Highlands. Poté se vydejte jihovýchodně k jeskyni Bouldergor, vytěžte vše okolo a taky uvnitř. Pak pokračujte pořád na jihovýchod a dojdete další jeskyni – Boulderfist Hall, zase vytěžte vše, co uvidíte. Nyní jděte na západ do vesnici trollů – Witherbark Village (držte se u skal ) a po natěžení všech minerálů v okolí vesnice můžete jít zpět do Hammerfallu, kde vytěžené minerály vytavíte na cihličky. Po absolvování této trasy dvakrát nebo třikrát, byste už měli mít skill 175. Pokud se chcete podívat po železe podívat ještě někde jinde, tak můžete ještě vyzkoušet Thousand Needles, Desolace, Badlands (viz mining Mithril) a Stranglethorn Vale.

Mining 176 - 245

 

 

Mithril

The Hinterlands, Tanaris, Azshara, Desolace, Badlands, Stranglethorn Vale, Searing Gorge, Feralas, Blasted Lands, Felwood, Arathi Highlands, Burning Steppes, Western Plaguelands, Alterac Mountains, Silithus a další..

Skill 175

 

Dark Iron

Burning Steppes, Searing Gorge, Blackrock Depths and Molten Core.

Skill 230

 

Truesilver

Náhodný spawn místo Mithril Deposit.
Nejvíc nalezeno ve Winterspring.

Skill 230

 

Small Thorium Vein

Silithus, Un'Goro Crater, Winterspring, Felwood, Blasted Lands, Burning Steppes, Western Plaguelands, Eastern Plaguelands, Tanaris, Searing Gorge, The Hinterlands a Feralas

Skill 245

Tak konečně Mithril. Mithril se hodně používá v inženýrství i v kovářství. Dá se na něm docela dost vydělat. Problém je v tom, že je ho málo, není žádné místo, kde by se dalo natěžit 40 Mithrilu nebo tak, je ho daleko méně než třeba železa, takže získání skillu 250 bude dost náročné. Znám akorát 2 místa, kde se vyplatí těžit.

První je Blasted Lands. Hned po vstupu do této země je východně od vás starý důl. U vstupu na vás čekají první dva exempláře a po vstupu dovnitř narazíte na další řadu (doslova) Mithrilu. No a po natěžení Mithrilu v dole se vydejte na průzkum okolí. Až se budete vracet s dalšími přibližně 10ti kusy, budou tu ty v dole už respawnuté.

Trasa pro těžbu Mithrilu a Truesilveru v Badlands
Kliknutím zvětšíte

Druhé místo je Badlands. Jsou tu asi 3-4 dobrá místa pro těžbu Mithrilu a Truesilveru. Běžte na místo č. 1 a vytěžte vše, co můžete. Poté se vydejte jižně ke Campu Cagg, asi v půli cesty je hodně moc Ironu, tak ho taky natěžte. V Campu je ale bohužel více Truesilveru než Mithrilu stejně jako na místě č. 1. Dále pokračujte na východ k Agmonds End, kde naleznete přibližně 4-5 ks Mithrilu, 1 zlato, 1-2 Truesilver a nějaké železo. Po natěžení všech hornin se vydejte k místu č. 4, kde také všechno vytěžte. Nakonec se vraťte zpět na místo č. 1 a můžete celou trasu absolvovat znovu.

Pokud jste alespoň level 50, nebo je nějaký váš kamarád ochotný vám pomoci, tak se vydejte do Desolace, do Valley of Spears a do Mauradonu, kde najdete opravdu hodně mithrilu, železa i truesilveru. Dalším místem v Desolace je Ranzajar Isle.

Pokud chcete, můžete vyzkoušet ještě Western Plaguelands – Hledejte v okolí Ruins of Andorhal, nebo se podívejte do Azshary – Začněte v Legash Encampment a pokračujte na východ do Bitter Reaches. Dále na jih a zpět na západ do Legash Encampment.

Mining 245-300

 

 

Small Thorium Vein

Silithus, Un'Goro Crater, Winterspring, Felwood, Blasted Lands, Burning Steppes, Western Plaguelands, Eastern Plaguelands, Tanaris, Searing Gorge, The Hinterlands a Feralas

Skill 245

 

Rich Thorium Vein

Winterspring, Azshara, Eastern Plaguelands, Burning Steppes, Un'Goro Crater, Western Plaguelands and Dire Maul.

Skill 245

Toto je důvod proč těžit – Thorium. Jestli si potřebujete vydělat, tak máte skvělou příležitost. Skvěle vydělat můžete také na Arcane Crystal, který lze získat z Rich Thorium Veins.

Po příchodu Burning Crusade se situace trochu změnila, ale Thorium stále patří mezi horniny, které se dají dobře prodat.

Skillovat začněte nejprve na Small Thorium Vein. Naleznete je v podstatě skoro všude, ale většinou jsou roztroušené. Doporučuji hlavně Burning Steppes, kde najdete okolo 8 kusů na souřadnicích 80, 42. Své štěstí můžete zkusit také v Un'Goro Crater. Tam najdete nejvíce Thoria v jeskyni na severu (66, 11) ale dost často se stává, že se tam potkáte s jiným hráčem. Posledními dvěma místy, které stojí za zmínku jsou Silithus a Winterspring. V Silithusu je nejvíc Thoria u skalních stěn po obvodu a ve Winterspringu neexistuje žádná přímá cesta, ale Thoria zde najdete poměrně dost.

V podstatě to samé platí o Rich Thorium Vein, které jsou těžitelné od skillu 275. Hlavní rozdíl je v tom, že se z nich dá vytěžit přiblžně 2x tolik Thoria jako z Small Thorium Vein. Nejvíce naleznete v Winterspringu u každé jeskyně, hlavně na jihu, ale musíte si dávat pozor na elity v okolí. Hodně Rich Thorium Vein je také v Azshare, kde si pro ně budete muset i trošku zaplavat. Jinak se podívejte do stejných zemí jako u Small Thorium Vein.

Mining 300-375

 

 

Fel Iron

Celý Outland. Pro čím vyšší levely je oblast, tím méně Fel Iron tam nejdete. Nejvíce v Hellfire Peninsula - asi 270ks.

Skill 300

 

Adamantite Deposit

Blade's Edge Mountains, Nagrand, Netherstorm, Shadowmoon Valley, Terokkar Forest, Zangarmarsh a dungeony Auchenai.

Skill 325

 

Rich Adamantite Deposit

Nagrand, Netherstorm, Shadowmoon Valley, Terokkar Forest a dungeony Auchenai.

Skill 350

 

Nethercite

Shadowmoon Valley, využití jen na quest.

Skill 350

 

Ancient Gem Vein

Hyjal Summit. Obsahují jen drahokamy.

Skill 375

 

Khorium

Náhodný spawn místo Fel Iron, Adamantite a Rich Adamantite Deposit. Největší šance na spawn je u Rich Adamantite Deposit, nejmenší pak u Fel Iron.

Skill 375

U některých minerálních žil jsou i varianty s názvem Ooze covered ... Vein, které nejsou v seznamu uvedeny. Jejich obsah je stejný jako u normálních žil, akorát jinak vypadají, jelikož jsou doopravdy pokryté slizem. Většinou je naleznete v okolí hnízd velkého hmyzu.