Jdi na obsah Jdi na menu
 


Doprava

Základní doprava postav :

                    Pěšky - je základní mód dopravy a jedinou metodou, když začínáte se svou postavou. Je to sice pomalé, ale laciné a je to jediný způsob dopravy kromě plavání, při kterém můžete bojovat.
                    Skákání - během chůze, či běhu budou moci hráči skákat narozumnou vzdálenost. Skákání bude mít mnoho praktických využití; například: místo obcházení zdi, nebo plotu jí můžete přeskočit.
                     Plavání - je jediná známá metoda podvodní dopravy. Plavání budepravděpodobně značně pomalejší, než chůze a běh a bude používána k průzkumupodvodních ruin a lodních vraků. Existuje však limit.

  Letecká doprava :
      K dopravě můžete použít hustou síť windmasterů, nabízejících dopravu na létajících mountech. Odemkněte si lety do nových lokací, tak že najdete příslušné NPC, které poznáte podle ! nad hlavou. Tyto NPC naleznete ve všech hlavních městech a ve většině městeček a táborů. Když si odemknete dvě stanoviště, tak mezi nimi pak můžete za poplatek létat. Na začátku hry máte odemčené lety pouze do hlavního města vaší rasy. Když si promluvíte s windmasterem, tak se vám objeví mapka kontinentu, na kterém jste se všemi odemčenými trasami letu a cenami. Stačí pouze kliknout tam kam chcete letět, a okamžitě nasednete na létajícího mounta a odletíte. Mounty neovládáte, ale letí sami na místo, které si určíte. Na konci cesty se vám odečtou peníze za let. Můžete také létat mezi vzdálenými lokacemi s přestupy.
 

Doprava - Mounti :

(c) Sorken 2007
Ve světě World of Warcraft existuje mnoho dopravních zvířat tzv. Mounti. Mount je zvláštní typ peta, kterého můžete osedlat a vydat se tak na průzkum Azerothu a Outlandu. Hlavní výhoda je ta, že nemusíte jít po svých a pohybujete se mnohem rychleji, ale nemůžete útočit. Jakmile zemřete mount zmizí, ale můžete ho opět vyvolat. V Datadisku Burning Crusade můžete dokonce i létat. Zatím ale pouze v Outlandu.

Informace

Mount je dostupný pro hráče na levelu 40 rychlejší pak na levelu 60. Létající mounti jsou dostupní pouze pro hráče na levelu 70. Paladinové a Warloci mají speciální mounty, které můžete získat za splnění úkolů. Mount na levelu 40 je prakticky zadarmo. Každá rasa má svého specifického mounta. Např. orci jezdí na vlcích, pokud chcou i ostatní rasy stejné frakce jezdit na vlcích musí mít s hlavním městem orků (Orgrimmar) tu nejvyšší možnou reputaci (Exalted).


Hawkstrider

Pštros
Hawkstrider volně přeloženo jako Pštros. Původní jméno bylo však bazilišek, ale později bylo změněno, i když toto mýtické zvíře zůstalo inspirací. Jak již jméno naznačuje patří do skupiny Striderů, ačkoliv jeho peří je hustší a zářivější. Vyskytuje se v mnoha jasných barvách a má tenký, zakřivený zobák a ohnivé oranžové oči. Hawkstrider je starý na to, aby mohl létat. 
Rasa: Krvaví elfové | 
Přehled mountů

Koda

Kodo
Neexistuje žádné jiné zvíře, které má sílu a vitalitu k tomu aby mohlo nést taurena do bitvy. Tuto úlohu zvládnou pouze vznešená koda. Rychlejší a mírně menší než jejich vzdálení příbuzní, přesto však prokazují stejnou odolnost a nebojácnost jako jejich divocí krajané. Říká se, že pouze ti nejčestnější taureni mohou získat náklonnost k těmto majestátným zvířatům. 
Rasa: Taureni | 
Přehled mountů

Raptoři

Raptor
Barbarská zuřivost fascinovala trolly z klanu Darkspears ihned po jejich příchodu. Domnívali se, že raptor je nejlepší lovec, a proto si ho zvolili za svůj dopravní prostředek. Zkrocený raptor je také jeden z nejvíce ceněných symbolů mezi trolly; mnoho trollů zahynulo ve snaze zkrotit tyto rychlé a smrtelné lovce, vlastnit jednoho z nich je proto ohromná čest. 
Rasa: Trollové | 
Přehled mountů

Nemrtví koně

Nemrtvý kůň
Ani vznešení oři, kteří podlehli moru pohromy si neužijí klid v rukou nemrtvých kteří si říkají Forsaken. Pomocí temné alchymistické směsi a černokněžnictví – Královská Lékařská Společnost zvýšila počet uhynulých koní aby mohli sloužit pomstychtivým nemrtvým jako mounti. Tito nemrtví koně jsou stejné silní jako byli za života ale zato mnohem pružnější. 
Rasa: Nemrtví | 
Přehled mountů

Vlci

Vlk
Vlci pocházejí ze všech koutů Azerothu. Žijí na každém známem kontinentě a mají širokou škálu poddruhů a zvyků. Ačkoliv jsou velmi nepřátelští pokud jim někdo vstoupí do jejich teritoria, několik unikátních vlčích smeček se v posledních letech spřátelilo s hordou. Tato divoká a vychytralá zvířata našla domov mezi orky, kteří obdivují jejich odolnost a instinkty predátora. 
Rasa: Orkové | 
Přehled mountů

Paladin

Paladinský mount
Má vznešeného ducha a záludnou inteligenci neobvyklou pro jeho druh, Warhorse je královský kůň, kterého si může vyvolat jen Paladin. Jakmile slíbí svou věrnost pánovi, který je toho hoden, je Warhorse loajální mount a stálý společník s oddaností se kterou se mu jeho menší bratranci nemůžou rovnat. Warhorse je více než jen kůň je to neúnavný komplic, který přepravuje paladina aby porazil veškeré zlo. | Přehled mountů

Warlock

Warlocký mount
Rozlehlé pláně Desolace byli kdysi domovem pro jedinečnou rasu koní příliš pyšná na to aby tolerovala jezdce. Přesto právě tato svéhlavá domýšlivost lákala starší z Rady Stínu, kteří zkrotili tyto vznešené koně a ti teď slouží černokněžníkům při jejich strašlivých rituálech. Ačkoliv je dokáží udržet ve formě, démonické energie jim koluji v žilách a stali se z nich koně s hořícíma nohama a očima, kteří vydechují oheň. | Přehled mountů

Windrider

Wyverna mount
Lví hlava a tělo, netopýří křídla a štíří ocas. Wyverny, vnímavá stvoření jejichž domovem je Kalimdor se odjakživa chtěli spojit s Hordou obklopenou šamanskými vůdci. Obdivovali totiž jejich čest a vítězství. Svůj původ sdílí s draky a gryphony. Windridery si můžete koupit u Dama Wildmane, Shadowmoon Village, v lokaci Shadowmoon Valley. 
Frakce: Horda | 
Přehled mountů

Gryphon

Gryphon mount
Mocní gryphoni z Aerie Peak pomohli Allianci v časech, kdy to bylo zapotřebí. Z části orel, z části lev, tato hrdá stvoření jsou symboly vznešenosti a odvahy Alliance. Gryphoni byli poprvé osedláni trpaslíky, když bojovali proti armádě rudých draků vedené orky. Gryphony si můžete koupit u Brunn Flamebeard, Wildhammer Stronghold, v lokaci Shadowmoon Valley. 
Frakce: Aliance | 
Přehled mountů

Netherwing Drake

Netherwing mount
Dva roky po konci druhé války, černý drak Deathwing cestoval skrz Dark Portal do orkské domoviny Draenor a ukryl zde několik vajec. Když Ner’zhul nedbale otevřel mnoho nových portálů do Draenoru, magické síly téměř roztrhly tento svět. Energie uvolněné během této katastrofy změnily Deathwingovy vejce -> Nether Drake: Éterický drak jehož tělo čerpá energii z Twisting Nether. 
Frakce: Netherwing | 
Přehled mountů

Nether Ray

Nether Ray mount
Bytost původem z Outlandu. Nether Ray má tělo podobné rejnoku a dlouhý ocas. Podél celého těla má jasně barevné pruhy. I když není nějak extra velký, jeden obrovský exemplář byl prý spatřen dobrodruhy v Zangarmarsh. Cenarion Expedition hledá důkazy o existenci této bytosti. Nether Ray se vyskytuje v lokacích Netherstorm, Zangarmarsh a Shadowmoon Valley. 
Frakce: Sha'tari Skyguard | 
Přehled mountů


 

Level 40 mount

 • Cena riding skillu : 90
 • Cena mounta: 10
 • Rychlost: +60%

Level 70 létající mount

 • Cena riding skillu: 800
 • Cena mounta: 100
 • Rychlost ve vzduchu: +60%
 • Rychlost na zemi: +60%

Level 60 epický mount

 • Cena riding skillu : 600
 • Cena mounta: 100
 • Rychlost: +100%

Level 70 epický létající mount

 • Cena riding skillu: 5000
 • Cena mounta: 200
 • Rychlost ve vzduchu: +280%
 • Rychlost na zemi: +100%